نکاتی که قبل از استفاده از رژ لب باید بدانید

خانم ها اسم رژلب را بارها و بارها شنیده اند و حتی روزانه از آن استفاده می کنند. رژلب یکی از انواع لوازم آرایش می باشد که در طرح ها و رنگ های زیادی تولید می‌شوند. اکثر خانم ها و دختر خانم ها از این محصول استفاده می کنند. در ادامه در این باره برایتان بیشتر توضیح می‌دهیم تا با تاریخچه رژلب آشنا شوید.

C:\Users\Maedeh\Desktop\imageForSharing.png

آیا می‌دانید رژلب از چه موادی تشکیل شده است؟

همانطور که میدانید بسیاری از خانم ها روزانه از این محصول استفاده می کنند و اکثر آن ها نمی‌دانند که رژلب از چه موادی تشکیل شده است! در مواد بکار رفته در رژلب را برایتان نام می بریم.

  • موم
  • روغن
  • سرب
  • قطران زغال سنگ
  • رنگ‌های دریاچه ای
  • خوشبوکننده ها

موم و روغن مواد اصلی رژلب ( lipstick ) می باشند و شما میتوانید رژلب هایی که از این مواد تشکیل شده اند را با خیال آسوده استفاده کنید. شاید برای شما سوال پیش بیایید که چرا از موم استفاده می‌شود؟ زیرا موم عنصری است که شکل دهنده می باشد و وظیفه فرم دادن به رژلب را به عهده دارد. موم‌های گوناگون وجود دارد که از آن برای رژلب استفاده می شود اما موم کارنوبا یکی از بهترین موم‌ها می باشد. این موم از برگ‌های نخل برزیلی گرفته می‌شود و در مقایسه با موم‌های دیگر گرانتر می باشد.

روغن هم مانند موم انواع مختلفی دارد که چن نمونه از آن‌ها را برایتان نام می بریم: 

  • روغن کرچک
  • روغن معدنی
  • روغن نباتی 

همچنین از کره کاکائو نیز استفاده می شود. روغن و موم از اجزای اصلی رژلب می‌باشند و 60% از وزن رژلب را دربرمیگیرند.

Y_3WdlzKRegvJRiNa7Xc-kOcSxj-BRgurmjKlF3SdCCZKsTf4LA1rO0YJgJh4UlWmFR6iGwB-W5EXP1h49EMXGpYLfDPMYUwTf9iqhUpPsBhy5WCWY7vpWljPECtxQ

مواد خطرناک و سمی موجود در رژلب

موارد دیگری که نام بردیم جزء مواد سمی است که در بعضی از رژلب ها وجود دارد. سرب یکی از آن ها می باشد که اگر در ترکیب رژلب استفاده شود و به طور ناخودآگاه خورده شود باعث ناباروری و کم خوبی می‌شود در بعضی موارد عقب ماندگی ذهنی و سرطان را شامل می‌شود.

از قطران زغال سنگ برای رنگ دادن به رژلب استفاده می‌کنند، مخصوصا رژلب های قرمز رنگ! این ماده باعث سردرد و سوزش پوست و حالت تهوع می‌شود.

رنگ‌های دریاچه ای از خطرناک‌ترین ماده‌هایی هستند که در ترکیب رژلب بکار گرفته می‌شود. این رنگ ها از گیاهان و سنگ های موجود در دریاچه ها به وجود می آید که سمی می باشند و استفاده از آن‌ها باعث سرطان‌های پوستی می‌شود.

و اما گزینه آخر! استفاده از خوشبوکننده ها! این عطرها شیمیایی می‌باشند و استفاده از آن‎‎‌ها باعث خشکی لب می شود. التهاب لب و ترک خوردگی هم جزء این علائم می باشد. در خرید محصولات آرایشی مخصوصا رژ لب دقت بالایی داشته باشید زیرا این محصول مستقیما با دهان شما در ارتباط است و هرگونه مواد سمی مود در آن باعث به وجود آمدن بیماری می شود.

خرید بهترین رژلب را از چه مرکزی انجام دهیم؟

شما میتوانید تمامی محصولات آرایشی را از سایت روبی سان تهیه کرده و با ضمانت اصل بودن کالا آن ها را استفاده کنید. با مصرف محصولات آرایشی روبی سان شما به هیچ گونه بیماری پوستی دچار نمی شوید و تمامی کالا ها تاریخ مصرف و انقضا دارند. 

منبع: روبی سان/ 0 نظر / 714 بازدید